Murata Electronics North America DE2B3KY471KA3BU02F
DE2B3KY471KA3BU02F picture photo
Mfg. Part Number
DE2B3KY471KA3BU02F
Brief Description
CAP CER 470PF 300VAC RADIAL
Datasheet Download
DE2B3KY471KA3BU02F.pdf
Availability of DE2B3KY471KA3BU02F
QUANTITY
DE2B3KY471KA3BU02F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE2B3KY471KA3BU02F
Internal Part NumberEIS-DE2B3KY471KA3BU02F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
SeriesKY
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated300VAC
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE2B3KY471KA3BU02F
Related LinksDE2B3KY47, DE2B3KY471KA3BU02F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE2B3KY471KA3BU02F Details Description
Related parts for DE2B3KY471KA3BU02F
SENSOR 50PSI 9/16-18 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH SPDT 5A 125V C-ROLL PLNGR datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
SWITCH SPDT 5A AT 250 VAC datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 5POS datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 6" 8A MED datasheet.pdf