Murata Electronics North America DE2B3KY471KB3BU02F
DE2B3KY471KB3BU02F picture photo
Mfg. Part Number
DE2B3KY471KB3BU02F
Brief Description
CAP CER 470PF 300VAC RADIAL
Datasheet Download
DE2B3KY471KB3BU02F.pdf
Availability of DE2B3KY471KB3BU02F
QUANTITY
DE2B3KY471KB3BU02F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE2B3KY471KB3BU02F
Internal Part NumberEIS-DE2B3KY471KB3BU02F
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated300VAC
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE2B3KY471KB3BU02F
Related LinksDE2B3KY47, DE2B3KY471KB3BU02F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE2B3KY471KB3BU02F Details Description
Related parts for DE2B3KY471KB3BU02F
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IGBT 600V 75A 540W PLUS247 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
INPUT NOISE EMC FILTER datasheet.pdf
CAP CER 5500PF 6KV X5S RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
IC MODULE W5100 + MAG JACK datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf