Murata Electronics North America DE2B3KY471KN2AM01F
DE2B3KY471KN2AM01F picture photo
Mfg. Part Number
DE2B3KY471KN2AM01F
Brief Description
CAP CER 470PF 250VAC RADIAL
Datasheet Download
DE2B3KY471KN2AM01F.pdf
Availability of DE2B3KY471KN2AM01F
QUANTITY
DE2B3KY471KN2AM01F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE2B3KY471KN2AM01F
Internal Part NumberEIS-DE2B3KY471KN2AM01F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesKY
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)