Murata Electronics North America DE2E3KY102MB3BM02F
DE2E3KY102MB3BM02F picture photo
Mfg. Part Number
DE2E3KY102MB3BM02F
Brief Description
CAP CER 1000PF 250VAC RADIAL
Datasheet Download
DE2E3KY102MB3BM02F.pdf
Availability of DE2E3KY102MB3BM02F
QUANTITY
DE2E3KY102MB3BM02F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE2E3KY102MB3BM02F
Internal Part NumberEIS-DE2E3KY102MB3BM02F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKY
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientE
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE2E3KY102MB3BM02F
Related LinksDE2E3KY10, DE2E3KY102MB3BM02F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE2E3KY102MB3BM02F Details Description
Related parts for DE2E3KY102MB3BM02F
IC HIGH DIFF LINE DRIVER 8VSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS 135DEG 5MM datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 4K 28 DIP datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FLASH 8GBIT 115BGA datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
ADJUSTABLE STOP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CORD SOCKET datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 RS/SW datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FAN 24VDC 92X25MM 3WR datasheet.pdf