Murata Electronics North America DE2E3KY152MA3BU02F
DE2E3KY152MA3BU02F picture photo
Mfg. Part Number
DE2E3KY152MA3BU02F
Brief Description
CAP CER 1500PF 300VAC RADIAL
Datasheet Download
DE2E3KY152MA3BU02F.pdf
Availability of DE2E3KY152MA3BU02F
QUANTITY
DE2E3KY152MA3BU02F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE2E3KY152MA3BU02F
Internal Part NumberEIS-DE2E3KY152MA3BU02F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated300VAC
Temperature CoefficientE
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE2E3KY152MA3BU02F
Related LinksDE2E3KY15, DE2E3KY152MA3BU02F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE2E3KY152MA3BU02F Details Description
Related parts for DE2E3KY152MA3BU02F
RES SMD 6.34M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 1KX9 25NS 32PLCC datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKERS "3" datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.475" UNIV datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES 390.5 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
GUIDE FRONT STRIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf