Murata Electronics North America DE2E3KY152MB3BM02F
DE2E3KY152MB3BM02F picture photo
Mfg. Part Number
DE2E3KY152MB3BM02F
Brief Description
CAP CER 1500PF 250VAC RADIAL
Datasheet Download
DE2E3KY152MB3BM02F.pdf
Availability of DE2E3KY152MB3BM02F
QUANTITY
DE2E3KY152MB3BM02F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE2E3KY152MB3BM02F
Internal Part NumberEIS-DE2E3KY152MB3BM02F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientE
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE2E3KY152MB3BM02F
Related LinksDE2E3KY15, DE2E3KY152MB3BM02F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE2E3KY152MB3BM02F Details Description
Related parts for DE2E3KY152MB3BM02F
IC OPAMP GP 10.5KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR40H/AE40G/HPL40H datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.022 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 820 OHM 5% 300W datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
2.5 W/B REC HSG POSI LOC datasheet.pdf
ACS ATO MODULAR RACK SYSTEM datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 5A SYNC datasheet.pdf