Murata Electronics North America DE2F3KY103MA3BM02
DE2F3KY103MA3BM02 picture photo
Mfg. Part Number
DE2F3KY103MA3BM02
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 10000PF 250VAC RADIAL
Datasheet Download
DE2F3KY103MA3BM02.pdf
Availability of DE2F3KY103MA3BM02
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DE2F3KY103MA3BM02 Order Process
Ship out your order
Specifications of DE2F3KY103MA3BM02
Internal Part NumberEIS-DE2F3KY103MA3BM02
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DE2F3KY103MA3BM02 today.
SeriesDE2F3KY103
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DE2F3KY103MA3BM02
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDE2F3KY1, DE2F3KY103MA3BM02 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE2F3KY103MA3BM02 Details Description
Related parts for DE2F3KY103MA3BM02
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.04 OHM 1% 3W 2728 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG MULTIPLE datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf