Murata Electronics North America DEA1X3D151JN2A
DEA1X3D151JN2A picture photo
Mfg. Part Number
DEA1X3D151JN2A
Brief Description
CAP CER 150PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEA1X3D151JN2A.pdf
Availability of DEA1X3D151JN2A
QUANTITY
DEA1X3D151JN2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA1X3D151JN2A
Internal Part NumberEIS-DEA1X3D151JN2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesDEA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA1X3D151JN2A
Related LinksDEA1X3D, DEA1X3D151JN2A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEA1X3D151JN2A Details Description
Related parts for DEA1X3D151JN2A
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
IC SYNTH PLL RF 4.0GHZ 16-TSSOP datasheet.pdf
GRAPHIC DISP 240X64 TRICOLOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT13 ACCESSORY datasheet.pdf
SW SELECTOR DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf