Murata Electronics North America DEA1X3D220JC1B
DEA1X3D220JC1B picture photo
Mfg. Part Number
DEA1X3D220JC1B
Brief Description
CAP CER 22PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEA1X3D220JC1B.pdf
Availability of DEA1X3D220JC1B
QUANTITY
DEA1X3D220JC1B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA1X3D220JC1B
Internal Part NumberEIS-DEA1X3D220JC1B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesDEA
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA1X3D220JC1B
Related LinksDEA1X3D, DEA1X3D220JC1B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEA1X3D220JC1B Details Description
Related parts for DEA1X3D220JC1B
RES SMD 2.05K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
RESISTOR 110K OHM 1/16W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 1.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 63V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 8POS .100 DUAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 128QFP datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 0.225W 2208 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 1.21M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf