Murata Electronics North America DEA1X3D270JP2A
DEA1X3D270JP2A picture photo
Mfg. Part Number
DEA1X3D270JP2A
Brief Description
CAP CER 27PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEA1X3D270JP2A.pdf
Availability of DEA1X3D270JP2A
QUANTITY
DEA1X3D270JP2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA1X3D270JP2A
Internal Part NumberEIS-DEA1X3D270JP2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesDEA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA1X3D270JP2A
Related LinksDEA1X3D, DEA1X3D270JP2A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEA1X3D270JP2A Details Description
Related parts for DEA1X3D270JP2A
RES ARRAY 8 RES 12K OHM 1506 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
BATTERY PK S-HD 12.0V C SZ ZINC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST N-INV SC705 datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/4 NPT 5V datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 2.5V 16QFN datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 460MA 210 MOHM datasheet.pdf
IC VOLT MON 100V DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf