Murata Electronics North America DEA1X3D820JA2B
DEA1X3D820JA2B picture photo
Mfg. Part Number
DEA1X3D820JA2B
Brief Description
CAP CER 82PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEA1X3D820JA2B.pdf
Availability of DEA1X3D820JA2B
QUANTITY
DEA1X3D820JA2B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA1X3D820JA2B
Internal Part NumberEIS-DEA1X3D820JA2B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesDEA
PackagingBulk
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA1X3D820JA2B
Related LinksDEA1X3D, DEA1X3D820JA2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEA1X3D820JA2B Details Description
Related parts for DEA1X3D820JA2B
CONN HEADER 6POS 1.25MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 26POS datasheet.pdf
RES 8.45 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SEAL SHAFT 3POS datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 301MA 2.2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
IC XA MCU 16BIT CMOS 100LQFP datasheet.pdf
CABLE 18COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf