Murata Electronics North America DEA1X3F470JP3A
DEA1X3F470JP3A picture photo
Mfg. Part Number
DEA1X3F470JP3A
Brief Description
CAP CER 47PF 3.15KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEA1X3F470JP3A.pdf
Availability of DEA1X3F470JP3A
QUANTITY
DEA1X3F470JP3A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA1X3F470JP3A
Internal Part NumberEIS-DEA1X3F470JP3A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
SeriesDEA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA1X3F470JP3A
Related LinksDEA1X3F, DEA1X3F470JP3A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEA1X3F470JP3A Details Description
Related parts for DEA1X3F470JP3A
IC MCU 2K FLASH 256B 8-DIP datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 36KBIT 12NS 80TQFP datasheet.pdf
BU-KONTAKT 0,63X1,2 datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 127 TYPE A 31POS datasheet.pdf
ATTENUATOR 5DB 0805 SMD datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ 0.5A TO220-5 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 680MA 200 MOHM TH datasheet.pdf