TDK Corporation DEA202450BT-2114F1
DEA202450BT-2114F1 picture photo
Mfg. Part Number
DEA202450BT-2114F1
Manufacturer
Product Category
RF Filters
Brief Description
FILTER BANDPASS 2.45GHZ WLAN SMD
Datasheet Download
DEA202450BT-2114F1.pdf
Availability of DEA202450BT-2114F1
QUANTITY
DEA202450BT-2114F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA202450BT-2114F1
Internal Part NumberEIS-DEA202450BT-2114F1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyRF Filters
SeriesDEA
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency2.45GHz Center
Bandwidth100MHz
Filter TypeBand Pass
Ripple-
Insertion Loss2.5dB
Package / Case0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.020" (0.50mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA202450BT-2114F1
Related LinksDEA202450, DEA202450BT-2114F1 Datasheet, TDK Corporation Distributor
DEA202450BT-2114F1 Details Description
Related parts for DEA202450BT-2114F1
MOSFET N-CH 500V 20A TO-247AC datasheet.pdf
IC MUX DUAL RF VIDEO 4CH 28-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 85NS 56TSOP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 32SOJ datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADER BREAKAWAY 24POS .100 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES SMD 32.4KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf