TDK Corporation DEA202450BT-7077A1
DEA202450BT-7077A1 picture photo
Mfg. Part Number
DEA202450BT-7077A1
Brief Description
FILTER BANDPASS 2.4 GHZ SMD
Datasheet Download
DEA202450BT-7077A1.pdf
Availability of DEA202450BT-7077A1
QUANTITY
DEA202450BT-7077A1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA202450BT-7077A1
Internal Part NumberEIS-DEA202450BT-7077A1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Products Overview
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency2.45GHz Center
Bandwidth100MHz
Filter TypeBand Pass
Ripple-
Insertion Loss2.9dB
Package / Case0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA202450BT-7077A1
Related LinksDEA202450, DEA202450BT-7077A1 Datasheet, TDK Corporation Distributor
DEA202450BT-7077A1 Details Description
Related parts for DEA202450BT-7077A1
TRANS PNP 50V 0.1A SS-MINI datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 10V 24MM RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 15 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
FUSE AUTO 60A 32VDC 10 PC datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 0804 datasheet.pdf