TDK Corporation DEA252450BT-2037C1
DEA252450BT-2037C1 picture photo
Mfg. Part Number
DEA252450BT-2037C1
Manufacturer
Product Category
RF Filters
Brief Description
FILTER BANDPASS 2.4 GHZ WLAN SMD
Datasheet Download
DEA252450BT-2037C1.pdf
Availability of DEA252450BT-2037C1
QUANTITY
DEA252450BT-2037C1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA252450BT-2037C1
Internal Part NumberEIS-DEA252450BT-2037C1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyRF Filters
SeriesDEA
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency2.45GHz Center
Bandwidth100MHz
Filter TypeBand Pass
Ripple-
Insertion Loss3dB
Package / Case1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.059" (1.50mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA252450BT-2037C1
Related LinksDEA252450, DEA252450BT-2037C1 Datasheet, TDK Corporation Distributor
DEA252450BT-2037C1 Details Description
Related parts for DEA252450BT-2037C1
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FUSE 1600A 500V UL CSA datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IMPACT BP 6X10 GL/W SN/PB datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGE .100 10POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf