Murata Electronics North America DEBB33A102KN2A
DEBB33A102KN2A picture photo
Mfg. Part Number
DEBB33A102KN2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1000PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
DEBB33A102KN2A.pdf
Availability of DEBB33A102KN2A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DEBB33A102KN2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEBB33A102KN2A
Internal Part NumberEIS-DEBB33A102KN2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesDEB
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEBB33A102KN2A
Related LinksDEBB33A, DEBB33A102KN2A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEBB33A102KN2A Details Description
Related parts for DEBB33A102KN2A
FINGER GUARD PLAS 150MM 45PPI datasheet.pdf
TVS DIODE 300VWM 486VC SMA datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIDE GAP datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC LAMP DVR FLUORES 600V 20-DIP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 60W datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS SP-NC 130MA 4-SMD datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.175" 5MM 3LD datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SGE-225-2-0320 01500C SFTY EDGE datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf