Murata Electronics North America DEBB33A152KA2B
DEBB33A152KA2B picture photo
Mfg. Part Number
DEBB33A152KA2B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 1500PF 1KV 10% RADIAL
Datasheet Download
DEBB33A152KA2B.pdf
Availability of DEBB33A152KA2B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DEBB33A152KA2B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEBB33A152KA2B
Internal Part NumberEIS-DEBB33A152KA2B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DEBB33A152KA2B today.
SeriesDEBB33A1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DEBB33A152KA2B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDEBB33A, DEBB33A152KA2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEBB33A152KA2B Details Description
Related parts for DEBB33A152KA2B
CONN SOCKET 44POS OPEN END datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN ADAPT TNC PLUG TO BNC JACK datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 6.3A 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 845K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
WR-MPC3 POWER CONNECTOR 10POS datasheet.pdf