Murata Electronics North America DEBB33A332KN2A
DEBB33A332KN2A picture photo
Mfg. Part Number
DEBB33A332KN2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
DEBB33A332KN2A.pdf
Availability of DEBB33A332KN2A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DEBB33A332KN2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEBB33A332KN2A
Internal Part NumberEIS-DEBB33A332KN2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesDEB
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEBB33A332KN2A
Related LinksDEBB33A, DEBB33A332KN2A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEBB33A332KN2A Details Description
Related parts for DEBB33A332KN2A
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SW LEVER ARM W/ NYLON ROLLER datasheet.pdf
FIXED IND 270NH SMD datasheet.pdf
FELT CLIP datasheet.pdf
RES 4.87 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 45MM datasheet.pdf