Murata Electronics North America DEBB33D101KD1B
DEBB33D101KD1B picture photo
Mfg. Part Number
DEBB33D101KD1B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
DEBB33D101KD1B.pdf
Availability of DEBB33D101KD1B
QUANTITY
DEBB33D101KD1B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEBB33D101KD1B
Internal Part NumberEIS-DEBB33D101KD1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesDEB
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEBB33D101KD1B
Related LinksDEBB33D, DEBB33D101KD1B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEBB33D101KD1B Details Description
Related parts for DEBB33D101KD1B
IC OPAMP GP 1MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 10A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 19.8KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf