Murata Electronics North America DEBB33D331KP2A
DEBB33D331KP2A picture photo
Mfg. Part Number
DEBB33D331KP2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
DEBB33D331KP2A.pdf
Availability of DEBB33D331KP2A
QUANTITY
DEBB33D331KP2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEBB33D331KP2A
Internal Part NumberEIS-DEBB33D331KP2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesDEB
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEBB33D331KP2A
Related LinksDEBB33D, DEBB33D331KP2A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEBB33D331KP2A Details Description
Related parts for DEBB33D331KP2A
IC REG MULT CONFIG INV 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 470PF 400VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.1V 3-USP datasheet.pdf