Murata Electronics North America DEBE33D222ZA2B
DEBE33D222ZA2B picture photo
Mfg. Part Number
DEBE33D222ZA2B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
DEBE33D222ZA2B.pdf
Availability of DEBE33D222ZA2B
QUANTITY
DEBE33D222ZA2B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEBE33D222ZA2B
Internal Part NumberEIS-DEBE33D222ZA2B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesDEB
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientE
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEBE33D222ZA2B
Related LinksDEBE33D, DEBE33D222ZA2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEBE33D222ZA2B Details Description
Related parts for DEBE33D222ZA2B
IC DAC 10BIT QUAD MCRPWR 16SSOP datasheet.pdf
IC DATA ACQ SYS 10BIT 6CH 16SOIC datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PLUG 6POS 80 DEG GRY/GRN 5.3-6.5 datasheet.pdf
CAP CER 5.2PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 1.3KVDC RAD 4LD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN KIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf