Murata Electronics North America DEHR32E152K
DEHR32E152K picture photo
Mfg. Part Number
DEHR32E152K
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DEHR32E152K.pdf
Availability of DEHR32E152K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DEHR32E152K Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR32E152K
Internal Part NumberEIS-DEHR32E152K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DEHR32E152K today.
SeriesDEHR32
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DEHR32E152K
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDEHR3, DEHR32E152K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR32E152K Details Description
Related parts for DEHR32E152K
VOLTMETER 20VDC LCD PANEL MOUNT datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV DARLINGTON 6-SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
WRIST BAND DUAL COND METAL MED datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
CAP CER 910PF 50V S2H 1206 datasheet.pdf
IC CPLD 96MC 10NS 100TQFP datasheet.pdf
CARD GUIDE SNAP 3LX.075"SW NAT datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V/2.5V 0.2A 6WSON datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 20A 125V datasheet.pdf