Murata Electronics North America DEHR32E331KN2A
DEHR32E331KN2A picture photo
Mfg. Part Number
DEHR32E331KN2A
Brief Description
CAP CER 330PF 250V RADIAL
Datasheet Download
DEHR32E331KN2A.pdf
Availability of DEHR32E331KN2A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DEHR32E331KN2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR32E331KN2A
Internal Part NumberEIS-DEHR32E331KN2A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesDEH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR32E331KN2A
Related LinksDEHR32E, DEHR32E331KN2A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR32E331KN2A Details Description
Related parts for DEHR32E331KN2A
RES SMD 39K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
2P SHUNTCONNECTOR ASSY datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 8"L X 4"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf