Murata Electronics North America DEHR32E472KB2B
DEHR32E472KB2B picture photo
Mfg. Part Number
DEHR32E472KB2B
Brief Description
CAP CER 4700PF 250V RADIAL
Datasheet Download
DEHR32E472KB2B.pdf
Availability of DEHR32E472KB2B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DEHR32E472KB2B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR32E472KB2B
Internal Part NumberEIS-DEHR32E472KB2B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR32E472KB2B
Related LinksDEHR32E, DEHR32E472KB2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR32E472KB2B Details Description
Related parts for DEHR32E472KB2B
RES SMD 3.3K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 400MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 35NS 84PLCC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 17-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 14A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 13PIN SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 5.5A 13 MOHM TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf