Murata Electronics North America DEHR32E681KB2B
DEHR32E681KB2B picture photo
Mfg. Part Number
DEHR32E681KB2B
Brief Description
CAP CER 680PF 250V RADIAL
Datasheet Download
DEHR32E681KB2B.pdf
Availability of DEHR32E681KB2B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DEHR32E681KB2B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR32E681KB2B
Internal Part NumberEIS-DEHR32E681KB2B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR32E681KB2B
Related LinksDEHR32E, DEHR32E681KB2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR32E681KB2B Details Description
Related parts for DEHR32E681KB2B
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 3PIN BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf
SCRY INSERT datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32K FLASH 32QFN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 315MA 120 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf