Murata Electronics North America DEHR33A681KA2B
DEHR33A681KA2B picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33A681KA2B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33A681KA2B.pdf
Availability of DEHR33A681KA2B
QUANTITY
DEHR33A681KA2B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33A681KA2B
Internal Part NumberEIS-DEHR33A681KA2B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesDEH
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33A681KA2B
Related LinksDEHR33A, DEHR33A681KA2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33A681KA2B Details Description
Related parts for DEHR33A681KA2B
SWITCH 9 POS DIP AUTODIP SEALED datasheet.pdf
RACK STEEL 17.5X21X12.5 BLK datasheet.pdf
CAP MICA 270PF 1% 300V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 250VDC 1913 datasheet.pdf
MOSFET DRIVER 2CH 3.3V 6A 8SOIC datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 20 OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 50POS .050 SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
4700UF 420V 76X114MM 85C 2000H datasheet.pdf