Murata Electronics North America DEHR33D102KB3B
DEHR33D102KB3B picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33D102KB3B
Brief Description
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33D102KB3B.pdf
Availability of DEHR33D102KB3B
QUANTITY
DEHR33D102KB3B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33D102KB3B
Internal Part NumberEIS-DEHR33D102KB3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33D102KB3B
Related LinksDEHR33D, DEHR33D102KB3B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33D102KB3B Details Description
Related parts for DEHR33D102KB3B
IC MEDIA ACCESS CONTROL 160-LBGA datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3KV TRANS 4SOIC datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FRAM 40VQFN datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 1.184K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf