Murata Electronics North America DEHR33D102KN3A
DEHR33D102KN3A picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33D102KN3A
Brief Description
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33D102KN3A.pdf
Availability of DEHR33D102KN3A
QUANTITY
DEHR33D102KN3A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33D102KN3A
Internal Part NumberEIS-DEHR33D102KN3A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
SeriesDEH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33D102KN3A
Related LinksDEHR33D, DEHR33D102KN3A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33D102KN3A Details Description
Related parts for DEHR33D102KN3A
RES SMD 10.7KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 240V datasheet.pdf
IC REG QD BUCK/LINEAR 24WQFN datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 41.7 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
2+2 DIL MALE SMT HORIZ CONN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER 600V 23DIP datasheet.pdf