Murata Electronics North America DEHR33D182KN7A
DEHR33D182KN7A picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33D182KN7A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1800PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33D182KN7A.pdf
Availability of DEHR33D182KN7A
QUANTITY
DEHR33D182KN7A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33D182KN7A
Internal Part NumberEIS-DEHR33D182KN7A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesDEH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33D182KN7A
Related LinksDEHR33D, DEHR33D182KN7A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33D182KN7A Details Description
Related parts for DEHR33D182KN7A
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.4KV 250A DO205 datasheet.pdf
IC OFFLINE SW PWM OCP OVP 7ESIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1W 15V 4SIP datasheet.pdf
RES 15K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 18COND 0.039 GRAY 30M datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BCZ 3.81/07/180LRZE SN BK BX datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 0402 datasheet.pdf