Murata Electronics North America DEHR33F122KB3B
DEHR33F122KB3B picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33F122KB3B
Brief Description
CAP CER 1200PF 3.15KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33F122KB3B.pdf
Availability of DEHR33F122KB3B
QUANTITY
DEHR33F122KB3B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33F122KB3B
Internal Part NumberEIS-DEHR33F122KB3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingBulk
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33F122KB3B
Related LinksDEHR33F, DEHR33F122KB3B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33F122KB3B Details Description
Related parts for DEHR33F122KB3B
TRANS NPN 300V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 16POS datasheet.pdf
RES 45.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 86.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
BOARD DEV MMC READY MMC/SD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 50MA 900 MOHM SMD datasheet.pdf