Murata Electronics North America DEHR33F152KN7A
DEHR33F152KN7A picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33F152KN7A
Brief Description
CAP CER 1500PF 3.15KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33F152KN7A.pdf
Availability of DEHR33F152KN7A
QUANTITY
DEHR33F152KN7A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33F152KN7A
Internal Part NumberEIS-DEHR33F152KN7A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33F152KN7A
Related LinksDEHR33F, DEHR33F152KN7A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33F152KN7A Details Description
Related parts for DEHR33F152KN7A
IC ADC LP 10-BIT SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V 1% BP 1210 datasheet.pdf
ENCLOSED SWES LSSIDE ROTARY datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 40V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/8W CARBON LINEAR datasheet.pdf