Murata Electronics North America DEHR33F331KA3B
DEHR33F331KA3B picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33F331KA3B
Brief Description
CAP CER 330PF 3.15KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33F331KA3B.pdf
Availability of DEHR33F331KA3B
QUANTITY
DEHR33F331KA3B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33F331KA3B
Internal Part NumberEIS-DEHR33F331KA3B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33F331KA3B
Related LinksDEHR33F, DEHR33F331KA3B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33F331KA3B Details Description
Related parts for DEHR33F331KA3B
CAP FILM 0.33UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.5A 178.7 MOHM datasheet.pdf
BACKPLANE CPCI 8SLOT FOR 3U CARD datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 3.5A TUMT6 datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG GRAY SHLD 500' datasheet.pdf
LED OSLON WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
HD EJECT RA TH datasheet.pdf
CAP CER 680PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
HEEL GRNDR DL BK/GR HK/LP datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf