Murata Electronics North America DEHR33F821KN3A
DEHR33F821KN3A picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33F821KN3A
Brief Description
CAP CER 820PF 3.15KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33F821KN3A.pdf
Availability of DEHR33F821KN3A
QUANTITY
DEHR33F821KN3A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33F821KN3A
Internal Part NumberEIS-DEHR33F821KN3A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33F821KN3A
Related LinksDEHR33F, DEHR33F821KN3A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33F821KN3A Details Description
Related parts for DEHR33F821KN3A
SENSOR CURRENT HALL 150A AC/DC datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 32VSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHWHEEL 1-2-4-8BCD datasheet.pdf
IC SRAM 144KBIT 25NS 68PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A 8DFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.562 OHM 1% 30W datasheet.pdf