Hirose Electric Co Ltd DF1-14A1.33
DF1-14A1.33 picture photo
Mfg. Part Number
DF1-14A1.33
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
IDC PROTECTOR 14POS 24AWG
Datasheet Download
DF1-14A1.33.pdf
Availability of DF1-14A1.33
QUANTITY
DF1-14A1.33 Order Process
Ship out your order
Specifications of DF1-14A1.33
Internal Part NumberEIS-DF1-14A1.33
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesDF1
Accessory TypeCap (Cover)
Number of Positions14
For Use With/Related ProductsDF1 Series
Features24 AWG
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF1-14A1.33
Related LinksDF1-1, DF1-14A1.33 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF1-14A1.33 Details Description
Related parts for DF1-14A1.33
LED YELLOW T1-3/4 VERTICAL PCB datasheet.pdf
IDC CABLE-ASR64G/ AE64G / ASR64G datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
VARISTOR 558V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
LED MOD LMR2 WARM WHT 650LM 230V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 232 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES .5 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf