Hirose Electric Co Ltd DF11-22SC
DF11-22SC picture photo
Mfg. Part Number
DF11-22SC
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Contacts
Brief Description
CONN SOCKET 22AWG CRIMP TIN
Datasheet Download
DF11-22SC.pdf
Availability of DF11-22SC
QUANTITY
DF11-22SC Order Process
Ship out your order
Specifications of DF11-22SC
Internal Part NumberEIS-DF11-22SC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF11 Series
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Contacts
SeriesDF11
PackagingBulk
Type-
Pin or SocketSocket
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge22 AWG
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF11-22SC
Related LinksDF11, DF11-22SC Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF11-22SC Details Description
Related parts for DF11-22SC
RES SMD 464 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 22-SON datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP CER 2.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf