Hirose Electric Co Ltd DF11-EP22PCF
DF11-EP22PCF picture photo
Mfg. Part Number
DF11-EP22PCF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Contacts
Brief Description
CONN PIN 22AWG CRIMP TIN
Datasheet Download
DF11-EP22PCF.pdf
Availability of DF11-EP22PCF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF11-EP22PCF Order Process
Ship out your order
Specifications of DF11-EP22PCF
Internal Part NumberEIS-DF11-EP22PCF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Contacts
SeriesDF11
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Pin or SocketPin
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge22 AWG
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF11-EP22PCF
Related LinksDF11-E, DF11-EP22PCF Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF11-EP22PCF Details Description
Related parts for DF11-EP22PCF
CONN RING 16-22 AWG #6 RED PIDG datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 150MA 650 MOHM datasheet.pdf
CABLE INTRFC FOR H8S/2646 EMULTR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALMNT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
ANT YAGI VHF 142-150MHZ 70" datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
ATTENUATOR 3 DB DC 4GHZ datasheet.pdf
FUSE (250V RK K5 H65-100) datasheet.pdf