Hirose Electric Co Ltd DF11-TA22HC/US
DF11-TA22HC/US picture photo
Mfg. Part Number
DF11-TA22HC/US
Manufacturer
Product Category
Crimpers, Applicators, Presses
Brief Description
TOOL HAND CRIMPER DF11 22AWG
Datasheet Download
DF11-TA22HC/US.pdf
Availability of DF11-TA22HC/US
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF11-TA22HC/US Order Process
Ship out your order
Specifications of DF11-TA22HC/US
Internal Part NumberEIS-DF11-TA22HC/US
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Tools
FamilyCrimpers, Applicators, Presses
SeriesDF11
Tool TypeHand Crimper
For Use With/Related ProductsRectangular Contacts, 22 AWG
FeaturesSide Entry
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF11-TA22HC/US
Related LinksDF11-TA, DF11-TA22HC/US Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF11-TA22HC/US Details Description
Related parts for DF11-TA22HC/US
RES SMD 422K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 48V datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.022" .440" datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 167MHZ 100TQFP datasheet.pdf
HARNESS BOARD NAILS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1200V 6A TO-247 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf