Hirose Electric Co Ltd DF11GZ-26DP-2V(20)
DF11GZ-26DP-2V(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF11GZ-26DP-2V(20)
Brief Description
CONN HEADER 26POS 2MM SMD TIN
Datasheet Download
DF11GZ-26DP-2V(20).pdf
Availability of DF11GZ-26DP-2V(20)
QUANTITY
DF11GZ-26DP-2V(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF11GZ-26DP-2V(20)
Internal Part NumberEIS-DF11GZ-26DP-2V(20)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF11 Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package14
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF11GZ-26DP-2V(20)
Related LinksDF11GZ-26, DF11GZ-26DP-2V(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF11GZ-26DP-2V(20) Details Description
Related parts for DF11GZ-26DP-2V(20)
IC MPU 8-BIT 5V 16MHZ EXT 40-DIP datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 150MW SOD523 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 4POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 240 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS BOX MNT PIN datasheet.pdf