Hirose Electric Co Ltd DF11Z-32DS-2V(20)
DF11Z-32DS-2V(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF11Z-32DS-2V(20)
Brief Description
Connector Receptacle 32 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount
Datasheet Download
DF11Z-32DS-2V(20).pdf
Availability of DF11Z-32DS-2V(20)
QUANTITY
DF11Z-32DS-2V(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF11Z-32DS-2V(20)
Internal Part NumberEIS-DF11Z-32DS-2V(20)
Featured ProductDF11 Series
Standard Package12
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF11Z-32DS-2V(20)
Related LinksDF11Z-32, DF11Z-32DS-2V(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF11Z-32DS-2V(20) Details Description
Related parts for DF11Z-32DS-2V(20)
IC REG LDO ADJ 3A TO3 datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP datasheet.pdf
IC ADC 10BIT ANLG-SPLY 48-TQFP datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 39.4VC SMB datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8SMDIP datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 576 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf