Hirose Electric Co Ltd DF12A(3.0)32DS0.5V80
DF12A(3.0)32DS0.5V80 picture photo
Mfg. Part Number
DF12A(3.0)32DS0.5V80
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
Brief Description
CONN RECEPT 32POS 3MM SMT 0.5MM
Datasheet Download
DF12A(3.0)32DS0.5V80.pdf
Availability of DF12A(3.0)32DS0.5V80
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF12A(3.0)32DS0.5V80 Order Process
Ship out your order
Specifications of DF12A(3.0)32DS0.5V80
Internal Part NumberEIS-DF12A(3.0)32DS0.5V80
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package48
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
SeriesDF12
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions32
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights3mm
Height Above Board0.087" (2.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF12A(3.0)32DS0.5V80
Related LinksDF12A(3.0), DF12A(3.0)32DS0.5V80 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF12A(3.0)32DS0.5V80 Details Description
Related parts for DF12A(3.0)32DS0.5V80
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
SWITCH BASIC 10A ROLLER SCREW datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 700mA Camera Flash 10-DFN (3x3) datasheet.pdf
IC PROCESSOR DUAL DGTL 783FCPBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 240PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CLASS J 600V 400A - FUSE BLOCK A datasheet.pdf