Hirose Electric Co Ltd DF12D(3.0)32DP0.5V80
DF12D(3.0)32DP0.5V80 picture photo
Mfg. Part Number
DF12D(3.0)32DP0.5V80
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
Brief Description
CONN HEADER 32POS 3MM SMT 0.5MM
Datasheet Download
DF12D(3.0)32DP0.5V80.pdf
Availability of DF12D(3.0)32DP0.5V80
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF12D(3.0)32DP0.5V80 Order Process
Ship out your order
Specifications of DF12D(3.0)32DP0.5V80
Internal Part NumberEIS-DF12D(3.0)32DP0.5V80
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package47
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
SeriesDF12
PackagingBulk
Connector TypeHeader, Outer Shroud Contacts
Number of Positions32
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights3mm
Height Above Board0.091" (2.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF12D(3.0)32DP0.5V80
Related LinksDF12D(3.0), DF12D(3.0)32DP0.5V80 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF12D(3.0)32DP0.5V80 Details Description
Related parts for DF12D(3.0)32DP0.5V80
DIODE ARRAY GP 150V 8A TO263AB datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO263AB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
IC SWITCH HIGH SIDE D2PAK-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P2C VERT SHIELDED datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 15VOUT 1W datasheet.pdf