Hirose Electric Co Ltd DF13-10P-1.25DSA(20)
DF13-10P-1.25DSA(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF13-10P-1.25DSA(20)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 10POS 1.25MM STR TIN
Datasheet Download
DF13-10P-1.25DSA(20).pdf
Availability of DF13-10P-1.25DSA(20)
QUANTITY
DF13-10P-1.25DSA(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13-10P-1.25DSA(20)
Internal Part NumberEIS-DF13-10P-1.25DSA(20)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF13
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13-10P-1.25DSA(20)
Related LinksDF13-10P-1, DF13-10P-1.25DSA(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13-10P-1.25DSA(20) Details Description
Related parts for DF13-10P-1.25DSA(20)
RELAY OPTOMOS 170MA SP-NO 6-DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 20% 760VDC RAD datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMC datasheet.pdf
2MMFB,ASY,024,SIG,HDR,EN,4.25 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25J OLIVE datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
LAMINATING ADHESIVE 1" X 5YD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
IC PFC CTLR 750W 180VAC 16ESIP datasheet.pdf