Hirose Electric Co Ltd DF13-12P-1.25DS(20)
DF13-12P-1.25DS(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF13-12P-1.25DS(20)
Brief Description
CONN HEADER 12POS 1.25MM R/A TIN
Datasheet Download
DF13-12P-1.25DS(20).pdf
Availability of DF13-12P-1.25DS(20)
QUANTITY
DF13-12P-1.25DS(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13-12P-1.25DS(20)
Internal Part NumberEIS-DF13-12P-1.25DS(20)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF13 Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package29
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13-12P-1.25DS(20)
Related LinksDF13-12P-, DF13-12P-1.25DS(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13-12P-1.25DS(20) Details Description
Related parts for DF13-12P-1.25DS(20)
CONN RECPT 64POS VERT 1MM SMD datasheet.pdf
IDC CABLE - AKC60H/AE60G/AKC60H datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 10NS 28SOJ datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 10ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 6SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE6 PG21 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 8POS datasheet.pdf