Hirose Electric Co Ltd DF13-14P-1.25H(21)
DF13-14P-1.25H(21) picture photo
Mfg. Part Number
DF13-14P-1.25H(21)
Brief Description
CONN HDR 14POS 1.25MM R/A TIN
Datasheet Download
DF13-14P-1.25H(21).pdf
Availability of DF13-14P-1.25H(21)
QUANTITY
DF13-14P-1.25H(21) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13-14P-1.25H(21)
Internal Part NumberEIS-DF13-14P-1.25H(21)
Featured ProductDF13 Series
Standard Package1,000
SeriesDF13
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13-14P-1.25H(21)
Related LinksDF13-14P-, DF13-14P-1.25H(21) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13-14P-1.25H(21) Details Description
Related parts for DF13-14P-1.25H(21)
CONV DC-DC 48V IN 3.3V OUT 20W datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 1.54 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 825 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET .100" 40POS datasheet.pdf
22+22 DIL SMT PICK/PLACE HDR datasheet.pdf
SGE-225-2-1030L 01000C SFTY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 32VDC ROCKER datasheet.pdf