Hirose Electric Co Ltd DF13-3P-1.25DS(20)
DF13-3P-1.25DS(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF13-3P-1.25DS(20)
Brief Description
CONN HEADER 3POS 1.25MM R/A TIN
Datasheet Download
DF13-3P-1.25DS(20).pdf
Availability of DF13-3P-1.25DS(20)
QUANTITY
DF13-3P-1.25DS(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13-3P-1.25DS(20)
Internal Part NumberEIS-DF13-3P-1.25DS(20)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF13 Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package89
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions3
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13-3P-1.25DS(20)
Related LinksDF13-3P-1, DF13-3P-1.25DS(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13-3P-1.25DS(20) Details Description
Related parts for DF13-3P-1.25DS(20)
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS TYPE B R/A datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES 470K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
IC AMP LNA BYPASS MODE 16-QFN datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf