Hirose Electric Co Ltd DF13-6P-1.25V(20)
DF13-6P-1.25V(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF13-6P-1.25V(20)
Brief Description
CONN HEADER 6POS 1.25MM SMD TIN
Datasheet Download
DF13-6P-1.25V(20).pdf
Availability of DF13-6P-1.25V(20)
QUANTITY
DF13-6P-1.25V(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13-6P-1.25V(20)
Internal Part NumberEIS-DF13-6P-1.25V(20)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF13 Series
Standard Package39
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF13
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions6
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13-6P-1.25V(20)
Related LinksDF13-6P-, DF13-6P-1.25V(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13-6P-1.25V(20) Details Description
Related parts for DF13-6P-1.25V(20)
RES SMD 160 OHM 5% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN SPAD SPRNG 14-16 AWG #6 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
POWER TRANSFORMER TI TPS92315 datasheet.pdf
T2011-021TRM, 2 N/C + 1 N/O,FLAT datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 910UH 91MA 15.8 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ3A M20 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
FUSE AUTO 5A 32VDC BLADE MINI datasheet.pdf