Hirose Electric Co Ltd DF13-8P-1.25DSA(20)
DF13-8P-1.25DSA(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF13-8P-1.25DSA(20)
Brief Description
CONN HEADER 8POS 1.25MM RA TH
Datasheet Download
DF13-8P-1.25DSA(20).pdf
Availability of DF13-8P-1.25DSA(20)
QUANTITY
DF13-8P-1.25DSA(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13-8P-1.25DSA(20)
Internal Part NumberEIS-DF13-8P-1.25DSA(20)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF13
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions8
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13-8P-1.25DSA(20)
Related LinksDF13-8P-1, DF13-8P-1.25DSA(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13-8P-1.25DSA(20) Details Description
Related parts for DF13-8P-1.25DSA(20)
CONN TERM SPADE UNINS 12-10 #10 datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 60A TO247 datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 500V C0H RADIAL datasheet.pdf
RES 1.33 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 100V 7A 6-MLP datasheet.pdf
150UF 35V 8X11,5 datasheet.pdf