Hirose Electric Co Ltd DF13A-15P-1.25H(50)
DF13A-15P-1.25H(50) picture photo
Mfg. Part Number
DF13A-15P-1.25H(50)
Brief Description
CONN HEADER 15POS 1.25MM R/A SMD
Datasheet Download
DF13A-15P-1.25H(50).pdf
Availability of DF13A-15P-1.25H(50)
QUANTITY
DF13A-15P-1.25H(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13A-15P-1.25H(50)
Internal Part NumberEIS-DF13A-15P-1.25H(50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF13 Series
Standard Package20
SeriesDF13
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13A-15P-1.25H(50)
Related LinksDF13A-15P, DF13A-15P-1.25H(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13A-15P-1.25H(50) Details Description
Related parts for DF13A-15P-1.25H(50)
MOSFET N-CH 100V 33A TO-220AB datasheet.pdf
IC DAC 14BIT MPU COMP 24SOIC datasheet.pdf
IC REG BOOST 3.3V 0.3A SOT23-3 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 9NS 100TQFP datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 13.46MM datasheet.pdf