Hirose Electric Co Ltd DF13A-30DP-1.25V(55)
DF13A-30DP-1.25V(55) picture photo
Mfg. Part Number
DF13A-30DP-1.25V(55)
Brief Description
CONN HEADER 30POS 1.25MM SMD AU
Datasheet Download
DF13A-30DP-1.25V(55).pdf
Availability of DF13A-30DP-1.25V(55)
QUANTITY
DF13A-30DP-1.25V(55) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13A-30DP-1.25V(55)
Internal Part NumberEIS-DF13A-30DP-1.25V(55)
Featured ProductDF13 Series
Standard Package19
SeriesDF13
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13A-30DP-1.25V(55)
Related LinksDF13A-30DP, DF13A-30DP-1.25V(55) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13A-30DP-1.25V(55) Details Description
Related parts for DF13A-30DP-1.25V(55)
BOX ABS BLACK 4.38"L X 3.25"W datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14DIP datasheet.pdf
CABLE ASSY (2) MOD PLUG 8POS 22' datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
PREMIER SERIES MDT SHAFT ONLY 9" datasheet.pdf
TERM BLADE FEMALE 8AWG GOLD datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO-214AB datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
CAP 470 UF 20% 35 V datasheet.pdf