Hirose Electric Co Ltd DF13A-5P-1.25H(21)
DF13A-5P-1.25H(21) picture photo
Mfg. Part Number
DF13A-5P-1.25H(21)
Brief Description
CONN HDR 5POS 1.25MM R/A SMD
Datasheet Download
DF13A-5P-1.25H(21).pdf
Availability of DF13A-5P-1.25H(21)
QUANTITY
DF13A-5P-1.25H(21) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13A-5P-1.25H(21)
Internal Part NumberEIS-DF13A-5P-1.25H(21)
Featured ProductDF13 Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesDF13
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions5
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13A-5P-1.25H(21)
Related LinksDF13A-5P-, DF13A-5P-1.25H(21) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13A-5P-1.25H(21) Details Description
Related parts for DF13A-5P-1.25H(21)
IC LCD SUPPLY TFT QUAD 24HTSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONTACT CRIMP D-SUB SKT 20-30A datasheet.pdf
ARDUINO SHIELD - MOTOR SHIELD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES CHAS MNT 11.5 OHM 1% 20W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/40W CARBON R-LOG datasheet.pdf